fbpx
Szukaj
jak-usunac-tluste-plamy-z-kanapy

Tłuste plamy na kanapie – jak je usunąć?

Zaplamiona kanapa sprawi, że nawet stylowo urządzony salon będzie wyglądał wyjątkowo nieestetycznie. Szczególnie trudne do usunięcia są tłuste plamy. Dlatego też podpowiadamy, jak się ich pozbyć ze skórzanej i tapicerowanej sofy.

Tłuste plamy na kanapie

Ślady po sosie spaghetti, gulaszu czy innym obiadowym daniu? Dip do nachosów, który poplamił kanapę w trakcie seansu telewizyjnego? Zabrudzenia po upuszczonej niechcący szmince? Uporczywe, tłuste plamy na kanapie to spory problem. Są trudne do usunięcia, bo tłuszcz nie rozpuszcza się w wodzie.

Na tego typu zabrudzenia narzekają zwłaszcza rodzice małych dzieci, które uwielbiają spędzać czas na sofie, gdzietakże często spożywają posiłki. Na szczęście są sprawdzone domowe sposoby i specjalistyczne środki, dzięki którym można skutecznie pozbyć się plam.

Jak pozbyć się tłustych plam z kanapy tapicerowanej?

Zastanawiasz się, jak wywabić ślady zabrudzeń z tapicerowanej kanapy? Można skorzystać z jednego z domowych sposobów. W tym celu należy jak najszybciej posypać zatłuszczone miejsce mąką ziemniaczaną lub talkiem. Tłuszcz wsiąknie w drobinki, a po dłuższej chwili całość można usunąć np. delikatną szczotką lub mokrą ściereczką.

Innym domowym rozwiązaniem (ale tylko w przypadku jasnych sof) jest zastosowanie roztworu ciepłej wody i boraksu (sól sodowa kwasu borowego). Po przygotowaniu takiego środka należy wetrzeć go w tłustą plamę. Tłuszcze rozpuszczają także alkohole (spirytus, denaturat), ale najpierw warto przeprowadzić próbę w niewidocznym miejscu, bo istnieje ryzyko odbarwienia kanapy.

Jak usunąć tłustą plamę z kanapy skórzanej?

Znacznie łatwiej pozbyć się tłustych zabrudzeń ze skórzanej sofy. Skóra to wytrzymały i odporny na plamy materiał, który da się szybko wyczyścić. Czym usunąć tłuste plamy z kanapy skórzanej bez używania chemii? Jeśli są one świeże, wystarczy użyć wody z mydłem oraz szczoteczki.

W przypadku bardziej uporczywych plam, dobrym rozwiązaniem będzie środek czyszczący. By go przygotować, należy w równych proporcjach zmieszać ocet, mleko, olej i terpentynę. Trzeba też pamiętać, by do usuwania tłustych plam ze skórzanych sof nie używać alkoholu czy benzyny, ponieważ mogą one zniszczyć mebel.

Czym usunąć tłuste plamy z kanapy? Użyj specjalistycznych środków

Domowe sposoby na usuwanie zabrudzeń z mebli tapicerowanych są skuteczne, ale jeśli nie przetestujesz ich wcześniej i użyjesz zbyt silnych substancji, mogą nieodwracalnie uszkodzić obicie sofy. Dlatego najbezpieczniejszą opcją jest użycie profesjonalnych preparatów, które oferują producenci i sklepy z meblami.

Specjalistyczne kosmetyki można nabyć w sklepie Kanapeo.pl. Polecamy szczególnie środek OA Stain Eliminator. Preparat usuwa zabrudzenia nierozpuszczalne w wodzie, bez konieczności stosowania agresywnych rozpuszczalników. Wyeliminuje on nie tylko tłuste ślady, ale także te po gumie do żucia, kleju, tuszu z długopisu czy wosku ze świecy.

Reklamacja
Zamówienie specjalne
Śledzenie zamówienia

tel.: +48 575 303 577
e-mail: sklep@kanapeo.pl