fbpx
Szukaj

Jak wyczyścić zamszową kanapę?

Zamsz to jeden z najstarszych rodzajów skóry zwierzęcej – wyprawiona i odwrócona część charakteryzuje się miękką i przyjemną w dotyku fakturą. By po długim czasie użytkowania materiał wciąż wyglądał estetycznie, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i trochę niezbędnej wiedzy. Czasami plamy bywają uporczywe, jednak można pozbyć się nawet tej najgorszej! W jaki sposób?

Plamy na zamszowej kanapie

Jak czyścić zamsz? Warto pamiętać, że nie lubi on wilgoci i z jej powodu ulega deformacjom, przez co łatwo zniszczyć jego fakturę. Należy o niego dbać, odpowiednio czyścić i używać do tego specjalnie przeznaczonych środków. Plama plamie nie jest równa, dlatego w różnych przypadkach przydadzą się odmienne metody.

  • Plamy z tłuszczu. Zwilż zabrudzone miejsce szmatką lub ręcznikiem, a następnie użyj suchego szamponu do jasnych lub ciemnych włosów, w zależności od koloru materiału. Alternatywą również stanie się puder dla dzieci, który jest dobrym odtłuszczaczem. Następnie szczotką do zamszu delikatnie przeczyść materiał oraz pozbądź się nadmiaru detergentu. Możesz skorzystać też z profesjonalnego kosmetyku do mebli, przeznaczonego do czyszczenia tłustych plam.
  • Na plamy suche, jak na przykład stara guma do żucia czy niezidentyfikowane zabrudzenie, dobrym sposobem będzie gumka do mazania lub guma do skór. Pamiętaj! Pocieraj tylko od wewnątrz od zewnątrz.
  • Plamy z wody. Tu musisz działać bardzo szybko, by nie narazić zamszu na dodatkowe zniszczenia. Wykorzystaj specjalną szmatkę do zamszu, by usunąć rozlany płyn, a jeśli dalej plama jest widoczna, zanurz szmatkę w letniej wodzie, przetrzyj całość okrężnymi ruchami i pozostaw do wysuszenia.

Sposoby na czyszczenie zamszu

Jak już wspomnieliśmy, najlepiej użyć środków naturalnych, ale jeśli nie uda Ci się przy ich pomocy – sięgnij po specjalistyczne środki do czyszczenia zamszowych kanap. Jesteśmy pewni, że pomogą w najtrudniejszych przypadkach!

  • Łagodny detergent i ciepła woda. Wystarczy zanurzyć ściereczkę w tym roztworze i przetrzeć delikatnie skórę zamszową. Następnie letnią, czystą wodą przetrzeć całość i pozostawić do wyschnięcia. Pamiętaj, by używać wody w jak najmniejszej ilości i dobrze wycisnąć szmatkę.
  • Czyszcząca pianka – ewentualność, która uratuje Twoją skórę! Wniknie ona w powierzchnię, ale nie narazi jej faktury. Opis użytkowania zazwyczaj jest na odwrocie, więc wystarczy postępować zgodnie z instrukcją.
  • Proszek do pieczenia idealny na plamy po oleju. Nałóż go, pozostaw na chwilę, a na koniec przetrzyj kanapę specjalną szczotką do zamszu.
  • Mąka ziemniaczana – czyli to co w kuchni przyda się również w salonie. Posyp świeżą plamę z tłuszczu, odczekaj chwilę i pozbądź się resztek. Efekt gwarantowany!
  • Pamiętaj, by skóra wysychała naturalnie! Nie potrzebujesz do tego suszarki czy grzejników.

Specjalna szczotka na uporczywe plamy na Twojej zamszowej kanapie

Czasami nie mamy już pomysłów lub żaden sposób nie działa. Do uporczywych plam używaj zawsze wody i specjalnej szczotki do zamszu. Zwilżona gumowa faktura pomoże Ci pozbyć się zabrudzeń. Ważne jest, by robić to na całej powierzchni, dla uniknięcia plam czy śladów po samej wodzie. Następnie wystarczy pozostawić materiał do wyschnięcia.

Mamy nadzieję, że tymi sposobami zadbasz o swoją nową lub starą zamszową kanapę i pozbędziesz się niewygodnych zabrudzeń, które uprzykrzają Ci dzień!

Reklamacja
Zamówienie specjalne
Śledzenie zamówienia

tel.: +48 575 303 577
e-mail: sklep@kanapeo.pl