fbpx
Szukaj
jasny salon

Kanapy, fotele, hockery – jak chronić materiał przed zabrudzeniami?

Każdy posiadający meble tapicerowane doskonale wie, jak łatwo i szybko można je zabrudzić. Bądźmy szczerzy – pewnie nie ma dnia, byśmy nie zabrudzili jakiejś rzeczy, jednak znacznie prościej jest wrzucić ubrania do pralki i je uprać. W przypadku mebli jest to dość problematyczne, gdyż większości obić nie można zdjąć i wyczyścić w sposób mechaniczny. Jak więc chronić ulubione meble, gdy w Twoim domu małe dzieci oraz zwierzęta robią chaos, a nieuważni goście rozlali wino czy kawę na kanapę? Przede wszystkim – zapobiegaj!

Jak zabezpieczyć meble przed zabrudzeniem?

Ochrona materiału przed zabrudzeniami wydaje się o wiele prostsza niż zmaganie się z nimi już po fakcie. Każdy mebel narażony jest na różne czynniki mogące je uszkodzić, zabrudzić czy zniszczyć na dobre. Dlatego jeśli chcemy, by nasz fotel, hocker czy kanapy przetrwały znacznie dłużej niż miesiąc czy pół roku, trzeba zminimalizować ryzyko.

  • Zacznij od tapicerki. Nie od dziś wiadomo, że wiele z materiałów ma powłokę hydrofobową lub specjalne cechy, które uniemożliwiają szybkie wchłanianie cieczy. Dzięki temu masz czas na reakcję i pozbycie się plamy jeszcze zanim powstanie. Zazwyczaj wystarczy do tego czysta ściereczka lub ręcznik papierowy. Niektóre z tapicerek są również odporniejsze na wszelkie rysy czy odgniecenia – warto mieć to na uwadze podczas dokonywania zakupu.
  • Impregnaty. Preparaty chroniące meble przed zabrudzeniami mogą stać się Twoim nowym przyjacielem. Na rynku dostępne są różne specjalistyczne środki do czyszczenia lub impregnacji różnych rodzajów tkanin. Zabezpieczają powierzchnię, chronią kolor, często też usuwają uporczywe plamy.
  • Regularnie odkurzaj meble. Materiał chłonie kurz, roztocza oraz inne niewidoczne dla gołego oka pyły, które mogą sprawić, że Twoja biała kanapa nagle stanie się żółta lub szara.
  • Nakrycie (koc lub narzuta). To one ochronią meble, a jednocześnie pozwolą zachować im estetyczny wygląd. Jedwabny czy satynowy materiał dla elegancji, a może wełniany koc, by ocieplić wnętrze? Na rynku jest wiele możliwości, które zapewnią nam wygląd oraz ochronę w jednym.
  • Pokrowce. Wymienna tapicerka dla Twojego hockera, kanapy czy narożnika pozwoli zachować nowy, świeży wygląd, a przy okazji jest łatwiejsza w czyszczeniu. Możesz wybrać spośród klasycznych wzorów, dopasować kanapę do każdego wystroju czy też zaszaleć od czasu do czasu z kolorystyką. Nie wymieniasz całej kanapy, a jedynie jej okrycie, na czym z pewnością zaoszczędzisz.
  • A jeśli już zdarzą się plamy, których trzeba się pozbyć, zapoznaj się z poradnikami o tym, jak wyczyścić dany materiał i uratować ulubione meble.

Ochrona materiału przed zabrudzeniami jest zdecydowanie łatwiejsza niż pozbywanie się ich. Warto więc pomyśleć nad efektywnymi rozwiązaniami, a przede wszystkim zacząć od impregnacji! Niech Twój salon czy sypialnia nie straszą starymi plamami, a Ty w spokoju przyjmuj gości, nie martwiąc się na zapas.

Reklamacja
Zamówienie specjalne
Śledzenie zamówienia

tel.: +48 575 303 577
e-mail: sklep@kanapeo.pl